Sayfa 1/7 123 ... SonSon
101 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Son Barikat

Son Barikat

Son Barikat

Endustriyel sporun dayatilmasi ile beraber, spor etkinliklerinin en onemli ayagi sayilabilecek taraftarin hergecen gun biraz daha oyunu disardan seyretmesi, oyunun disinda kalmasi icin medya kimin sesinin kitlelere ulasmasini istemis ise o ses ulastirilmistir. Sadece o ses duyulur olmustur.

O insana en aykiri ozelliklere sahip olan ses sadece sporda degil, toplumsal her olguda hep ayni sey icin duyulur olmustur; biz oyunun disinda olalim diye, biz yoneten degil hep yonetilen olalim, biz ureten degil edilgen kalalim, dusunmeden sadece bir istatistik olarak var olalim diyendir o ses.

Gazetelerin yapis yapis olan sayfalarindan, algoritmalarin dunyasi olan internetten, kablolu/kablosuz yayinli cam ekrandan, uydu kanalli iletisim araclarindan, cep telefonlarindan, dijital radyolardan cikan bu gurultu kirliligi sesin karsisinda, bu igrenc, ahlak yoksunu, arsiz sesi bastirmaya calisan, herseye ragmen rakamlar ile degil, degerleri ile, gelenegi ile var olan bir baska ses vardir; Besiktaslilar!

Bugun yine sinaniyoruz…Birkez daha diyorlardir, belkide bu son hamle diyorlardir, her yonden, her cepheden yuklenip yikalim bu engeli diyorlardir… Belkide bunun icindir daha ucuncu haftasinda Besiktas futbol takiminin hocasinin tartisilmaya baslanilmis olmasi…Belkide bu yuzdendir resmi koridorlarda selamlasilmasa bile gece olunca mafya ile kolkola gezmeler, cocuklarin basina bir ‘abi’ aramalar…Yuvarlak masanin etrafinda elele oturup ruh cagirma toplantisi yapilsa bile ruhun ruhsuzlarin arasinda olamayacaginin hesaba katilamamis olmasidir simdi boyle saskin olmalarinin sebebi. Belkide bu yuzden denenmistir hic itiraf edilmese de bir guvenlik zaafiyeti gibi gosterilmis olan semt provakasyonu… Belkide guvenlik kurulu toplantisinda taraflarin kafalarindan -daha baska ne yapabiliriz acaba- gectigi icin alinmistir tercihsiz kararlar, dayatmalar.

Bugun yine sinaniyoruz. Herbirimizin samimiyet sinavina girdigi gunlerdir bugunler.

Yok edilmek istenilen sesin ciktigi yerdir Carsi.

En yasanilasi askin adina bedenleri ile bedeller odemis Besiktaslilarin en yuksek desibelli sesidir yok edilmek istenen, ve onunla birlikte devralinmis ve devredilecek bir gelenektir.

Gun bu gun degil, gun bugun ile birlikte bugunden sonra her gundur. Simdi birkez daha o meymenetsiz suratlarinda en acimasiz bir yumruk olarak patlamanin zamanidir. Birkez daha tek ses, tek yurek, tek bilek olmamizin zamanidir. Birkez daha bugun aramizda olmayip, gokyuzunde birer kartal olmus sehitlerimize verdigimiz sozu, -layik olacagiz-i yerine getirmemizin zamanidir. Birkez daha ‘hepimiz Carsi’yiz’ demenin vaktidir artik.

Ne yaparlarsa yapsinlar, nerden ve nasil saldirmis olurlarsa olsunlar, marslarimizla, tezahuratlarimizla, atkilarimizla, formalarimizla, ruhumuzla, colugumuz-cocugumuzla, inancimizla, cikarsiz askimizla, analarimizin dualari ile, yitirdigimiz bedenler ile bezenmis barikati asamayacaklar.

Onurumuzla, gururumuzla, Serefimiz ve Hakkimizla hep var olmak icin…

SON BARIKATIN ADIDIR BESIKTAS !

Deniz CAN

Standart Cevap: Son Barikat

son Barikatin Adidir Beşiktaş!
    Konu Piraye Oğuz tarafından (24-01-2007 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir.

Yok edilmek istenilen sesin ciktigi yerdir Carsi

umarım orasıdır çarşı umarım!!!
    ya da o sesin cıktığı yerlerden birisidiir!!!

hangi ses bastırabilir ki çığlığımızı.hangi engel bizi ayrı koyabilir ki....çarşı hayatın yansımasıdır.sebebi olmadan aşık olmaktır örneğin.yürümektir koşmaktır bağırmaktır.......biz olmasak da olacak olandır.dünümüz bugünümüz ve yarınımızdır.

son barikat,
    son savaşçının ölümüne direndiği yerdir
    o yer inancın ve isyanın adıdır, savunulucak olan son kaledir
    yerterki kararmasın sol memenin altındaki cevahir.

Beşiktaş bir yaşam biçimidir.
    Ve o büyük stad o benim gözümde kutsal olan mabed benim en rahat ettiğim en sevdiğim yerdir bu benim gözümde ve kalbimde yer yapan bir gerçek ve asla değişemez.

şiir gibi top oynadik tek kelimeyle
    birincisi sabir edenler kazandi ben çok sabir ettim hiç tigana istifa demedim
    runjeyi isliklamadim bakiye bağirmadim
    o kelimeyi kulanmak istemiyorum çarşi demedim
    şimdi öyle diyenler takimlarinla gurur duyuyordur
    sabrettik
    nitekim meyvalarini almaya başladik
    demirörendende 3.kez medyanin tuzağina düşmediği için onu sabrindan dolayi kutluyorum daha her şey yeni başladi
    hiç bir şey belli olmaz burasi türkiye gene bir papila çıkıp her şeyi bozabilir
    allah sakatlik vermesin gerisi gelecek gibi

ÇaRŞı ; Boş Kalmış Tribünlere "RUHUMUZ YETER" yazan yüreklerdir..... Bu iNsanlar Bu İşe Canını , Kanını , RUHUNU Koymuştur....

gün o gün değil derlenip dürülmesin bayraklar....
    --------------------------------------------

Burası halkın takımı
    Son barikatın kurulduğu, son savaçcının, barikata son taşı koyduğu ana kadar kavgamızın süreceği yerdir.

zannetmesin kimse, bu kalenin yıkılacağını, daha güçlüyüz dahada güçlenecez bizler geldiğimiz yeri ve durduğumuz yerin asla terkedilmeyeceğinin bilincinde olarak yola devam ediyoruz.
    son savaşçı, son barikatta düşecektir....

YETERKİ KARARMASIN SOL MEMENİN ALTINDAKİ CEVAHİR
    ......
    gökyüzü kartalındır
    Konu Gürhan Oğuz tarafından (02-02-2007 Saat 08:57 ) değiştirilmiştir.

Hiçbir kitabın yardımına baş vurmadan selam etmek ne güzel, erimiş kerpiç duvarların üstünden atlamak marifet değil elbette. Ahşap pencerelerin yanında çırpınan kelebeği görmek bir anlamı keşfetmek değil elbette!
    Ama derim ki; umurumuzdur siyah/ beyaz

Kartal Han
    Guest

son barikarın ardındaki
    onurlu insanlara selam olsun
    ----
    bu sevda yeni başlamadı

Hepimize hayırlı uğurlu olsuuun!.....
    Liverpool takımı da, 219 milyon pound bedelle (216 milyon pound borcuyla birlikte) U-Ass-A 'lilere satılmış bulunmaktadır.
    Alın size endüstri..
    Herkes son barikatın gerisinde mevziilensin..
    Hadi bakalım...
    Konu Hakan Kirezci tarafından (06-02-2007 Saat 18:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

ölümcül hasta gibi gün gün ölümünü gördüm liverpool un. ve bir daha azldık. bir şehir daha düştü. şimdi daha fazla kenetlenme vakti son barikatın arkasında.

bence liverpool ruhunu değiştirmez bu. ben karamsar değilim. evet beni de yaraladı bu haber. fakat direniş kültürüyle yaşayan liman şehrinin taraftarları yine "you'll never walk" alone deyip takımının arkasında olacak. işadamlarının değil, LİVERPOOL'un arkasında

yitirilmiş bir düş gibidir kızılların ardından kalan.soluğum yetmez haykırmaya.bir yanım hüzün öbür yanım öfkeye çalar ellerimi.

barikatın ardında saflar oluşmaya başladı.birer birer değil biner biner geliyoruz artık.